ДНЗ с.Чорна Тиса

Навчальний процес

ЗАНЯТТЯ «ЯК У НАШІМ ДИТСАДОЧКУ...»
Програмовий зміст:
•   закріпити знання дітей про дитсадок, професії людей, які працюють у ньому, назви приміщень дитсадка, основні заняття малят під час перебування в дитячому садку тощо;
•    збагачувати словниковий запас вихованців дієсловами, вправляти дітей у словотворенні, розвивати розповідне мовлення;
• сприяти розвитку дрібної моторики, удосконалювати координацію рухів кисті;
•    виховувати в дітей пошану до праці дорослих, дружнє, привітне ставлення одне до одного.
Попередня робота: знайомити дітей з назвами приміщень дитсадка, звертати увагу вихованців на роботу людей, які працюють у ньому, знайомити малят із назвами їх професій.
Обладнання: сюжетні малюнки або фотографії з життя дитсадка.
                          Хід заняття
1.Бесіда.
  Перед дітьми — сюжетні малюнки або фотографії з життя рідного дитсадка.
Вихователь. Малята, ви щодня відвідуєте наш дитсадочок. Чи подобається він вам? (Так.) Розкажіть, який у нас садочок? (Невеликий, світлий, гарний, затишний, дитячий.) Правильно. Чим ви займаєтеся у дитсадку? (Граємося, відпочиваємо, малюємо, бігаємо, гуляємо, навчаємось, співаємо.) Так. А щоб ви росли міцними та здоровими, треба ще й харчуватися добре. Що ви робите в дитсадку для цього? (Їмо, снідаємо, обідаємо, полуднуємо.) Для підтримки сил дуже корисним є і денний сон. Що ви робите після обіду в дитсадочку? (Спимо.) Увечері ви залишаєте дитсадок. Хто забирає вас із нього? (Мама, тато, бабуся.) Куди ви вирушаєте із дитсадочка? (Додому.)
Вихователь. Дуже багато в малят справ у дитячому садку. Давайте разом пригадаємо, як називаються кімнати в дитсадочку.

Вихователь. Усі, хто працює в дитсадочку, хоче щоб ви росли... Якими? (Добрими, здоровими, чесними, веселими, дружними.) Розкажіть, які друзі є у вас в дитсадку. (Відповіді малят.)
2.Пальчикова гімнастика «Дружні малята»
Дорослий читає дітям віршовані рядки, малята виконують відповідні рухові дії. Дружні в дитсадку малята:
І дівчатка, і хлоп'ята:
Дружить Вася із Сашком,
А Андрійко із Мишком,
Дружать Тоня, Ангелінка,
Дружать Соня та Даринка,
Дружать Віталік і Максим —
Дружні дітки в нас усі!
  На перші рядки потішки діти плескають в долоні, потім славлять долоні одна до одної і на кожен наступний рядок в ритмі віршика постукують мізинцем однієї руки об мізинець іншої, безіменним пальцем однієї руки об безіменний палець другої, потім так само середніми, вказівними пальчиками і, нарешті, великими. Наприкінці тексту з'єднують руки в «замочок» і похитують ним.

Вихователь. А якщо ви такі у нас дружні, то, певно, і гратись дружно та весело також вмієте?
3.Хороводна гра «Подоляночка»

4.3аняття закінчується.